Chrapanie Przyczyny – STOP Chrapaniu

Chrapanie powstaje na skutek wibracji podniebienia miękkiego w czasie snu. Oprócz nieprzyjemnego dźwięku dochodzi często do rozwoju zespół bezdechu, odpowiedzialnego za niedotlenienie, niewyspanie i stan przewlekłego zmęczenia. Badania naukowe dowodzą, że wiotkość podniebienia miękkiego odpowiada za ponad 80% przypadków chrapania i zespołu bezdechu sennego. Innymi słowy przyczyną chrapania jest niedrożność dróg oddechowych, która uniemożliwia swobodny przepływ powietrza.

Jedną z najczęstszych przyczyn chrapania jest spożycie alkoholu lub środków nasennych przed pójściem spać. W skutek tego  mięśnie twarzy, jamy ustnej i gardła stają się wiotkie w czasie snu przez co zapadają się. Średnica tunelu przez który przepływa powietrze zmniejsza się, jednak objętość wdechu pozostaje bez zmian. Prowadzi to do zwiększenia prędkości i ciśnienia przepływającego powietrza, które wprawia podniebienie miękkie w drgania. Owe drgania są przyczyną chrapania.

Inną często spotykaną przyczyną chrapania jest otyłość. Nadwaga prowadzi do wytworzenia się tkanki tłuszczowej na tylnej ściance gardła, która w pozycji poziomej, zwłaszcza podczas snu, gdy nasze mięśnie są rozluźnione stale ogranicza przepływ powietrza.

Bezpośrednią przyczyną chrapania może być także spływający śluz, który tworzy naturalną barierę w drogach oddechowych. Co ważne, gromadzenie się śluzu nie zawsze jest związane z infekcją. Często bywa tak, że osoby całkowicie zdrowe mają problemy z naciekającą wydzieliną. W takim wypadku należy sięgnąć po specjalne leki które usuwają niedrożność np. Snore Block

Przyczyny chrapania mogą także leżeć w problemach anatomicznych, np. przerost migdałków ograniczający przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe, czy wydłużone podniebienie miękkie. W takim wypadku jedynym ratunkiem jest specjalistyczny zabieg.

Zobacz też:

- Domowe sposoby na chrapanie

- Jak wyleczyć chrapanie

- Leki na chrapanie


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

© 2018 - Jak Wyleczyć Chrapanie. Wszystkie prawa zastrzeżone | Szablon Somero: DynamicWP Team, tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP