Leki na chrapanie bez recepty

Masz już dość chrapania swojego partnera? A może to on nie może spać przez Ciebie. Niezależnie od sytuacji warto coś z tym zrobić, tym bardziej że na rynku jest kilka naprawdę dobrych leków na chrapanie i to bez recepty.

Leki na chrapanie – od czego zacząć

Pierwszym krokiem w walce z chrapaniem jest zdiagnozowanie bezpośredniej przyczyny chrapania. Chrapanie jest z reguły efektem wad anatomicznych lub niewłaściwego trybu życia. Jeśli mamy do czynienia z tym pierwszym, czyli np. skrzywienie przegrody nosa lub przerośnięcie języczka podniebienia to żadne lekarstwa nam nie pomogą. Jedynym ratunkiem jest konsultacja u specjalisty i poddanie się specjalistycznemu zabiegowi. Jeśli jednak chrapanie nie wynika z wad anatomicznych, a np. z palenia papierosów, otyłości, czy spożywania alkoholu, to mamy dużą szansę na pozbycie się problemu za pomocą leków bez recepty.

Najczęściej spotykanymi lekami na chrapanie są preparaty w formie tabletek, listków lub spray’u. W aptece możemy też spotkać silikonowe nakładki, które zakłada się na nos podczas snu. Poniżej zaprezentowano listę najpopularniejszych leków na chrapanie bez recepty.

Snore Block –kompletna kuracja zwalczająca zjawisko chrapania i bezdechu sennego

Snoreeze – krople do nosa poprawiające drożność przegrody nosowej

Datong – spray przeciw chrapaniu

No Snore Plus – wkładki do nosa

Zobacz też:

- Jak wyleczyć chrapanie

- Domowe sposoby na chrapanie

- Chrapanie przyczyny


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

© 2018 - Jak Wyleczyć Chrapanie. Wszystkie prawa zastrzeżone | Szablon Somero: DynamicWP Team, tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP